|
|
|
Kasteel van Humain |
 |
|
|
Het kasteel van Humain, een fraai opmerkelijk klassiek gebouw in U vorm, in het midden van een groot park met meerdere vijvers en omringd door muren, was een belangrijke heerlijkheid van het graafschap La Roche.
Het werd in 1756 gebouwd door Charles-Antoine de Rossius, zoals de cartouche op het fronton bewijst. Het telt meerdere vleugels, het hoofdgebouw, verdeeld in drie traveeën door zuilen, en lagere bijgebouwen uit de 18de eeuw. Aan de ingang van het domein staan twee gekroonde zuilen uit de 19de eeuw.
Het kasteel van Humain kwam later in handen van de familie Lejeune van Luik, de Poncelts en de baronnen Coppens, Bivort de Saudée en Verhaegen.
In de Tweede Wereldoorlog diende het als schuilkelder voor de dorpelingen. Tijdens het Ardennen offensief werd het kasteel in de kerstnacht in brand gestoken. Het kasteel van Humain werd later in zijn oorspronkelijke stijl gerestaureerd. In de jaren 90 was het kasteel het decor voor een film van Maigret. |
|
Gemeente Humain
(Deelgemeente van Marche-en-Famenne)
Kasteel niet toegankelijk |
|
|
|
|
|